חנות אינטרנטית

חנות וירטואלית היא אתר בו נמכרים מוצרים פיסיים או דיגיטליים. באופן כללי ניתן למצוא 3 סוגים של חנויות וירטואליות:
חנויות לממכר מגוון רחוב מאוד של מוצרים (כמו חנויות בגדים או היפרים)
חנויות למכירה של מעט מוצרים
וחנויות למכירות פומביות ומכרזים.

בעידן בו אנו חיים עדיין לא מעט אנשים מעדיפים להגיע ממש לחנות, ושם לבחור את המוצרים בהם הם מעוניינים. יחד עם זה כל הזמן עולה כמות האנשים שמשיקולים שונים (לטעמי האישי נכונים) מעדיפים לבצע את הקנייה דרך האינטרנט. בשביל האנשים האלה חשוב שלכל עסק שיש לו חנות פיסית תהייה גם חנות וירטואלית. חשוב לזכור, שגם לא מעט מאלה שמגיעים לקנות בחנות פיסית, עורכים לפני כן סקר שוק באינטרנט.

בנוסף לזה, חנויות אינטרנטיות מקטינות את כמות הסניפים להם זקוק העסק, ומכאן את ההוצאות, ומאפשרות גם ללקוח שנמצא רחוק גיאוגרפית, ליהנות ולקנות את מוצרי העסק.

סוגי אתרי מכירת מוצרים

בסוג הנפוץ ביותר של חנויות אינטרנטיות, יש באתר קטלוג של המוצרים שהעסק מוכר. בו ניתן לראות כל מוצר, מה יש בו ומה מחירו, ואם, למשל, מדובר בבגדים ניתן לראות את מגוון המידות והצבעים מכל סוג של מוצר. ממני ניתן לקבל חנויות כאלו שמוכרות במקביל עד 100 פריטים שמופיעים בקטלוג. בסוג כזה של חנות, כמעט תמיד המוצרים הם פיסיים בלבד.

ניתן ליצור גם חנויות שבהם נמכרים מעט מאוד מוצרים, לרוב מוצרים וירטואליים. לדוגמה ניתן למכור ככה תבניות לאתרים. במקרה כזה צריך לשמור קשר עם הלקוח לא רק לצורך שימור לקוחות, אלא גם כדי להציע לו שידרוגים כשיש.

סוג שלישי של חנויות הוא כאלו של מכירות פומביות. בחנויות כאלה יכולים להיות מוצעים במקביל מעט או הרבה מוצרים, פיסיים או וירטואליים, ומעבר למידע על כל מוצר, לא יקבע לו מחיר מכירה אלא מחיר מינימום ושעת סגירה של המכירה. לאורך זמן המכירה לקוחות פוטנצייאליים יציעו מחירים גבוהים יותר מהמחיר האחרון שהוצע לפניהם. האחרון שיציע מחיר, לפני הסגירה (ומשום כך המחיר שהוא הציע יהיה הגבוה ביותר) יזכה במוצר. ניתן לקבל ממני חנויות כאלו בהן נמכרים במקביל עד 50 פריטים.

ניתן גם ליצור אתר שמשלב מכירות רגילות עם מכירות פומביות, במקרה כזה ניתן לקבל ממני חנות שבה עד 75 מוצרים במקביל במכירה רגילה, ועד 30 במקביל במכירה פומבית.

מה יש באתר מכירת מוצרים?

ככל אתר אחר, גם חנות וירטואלית מבוססת על אתר תדמית, וחובה שיהיו בה כל החלקים שלו.

מעבר לזה בחנות וירטואלית חשוב מאוד שיהיו:

  • תיבת חיפוש כולל אופציה של חיפוש מתקדם
  • קטלוג מוצרים
  • דף מידע על כל מוצר, כולל כפתור ביצוע הזמנה
  • סל קניות
  • תעודת אבטחה + מידע ללקוח שהאתר מאובטח
  • אמצעי סליקה
  • אפשרות לפניות מכל סוג שהוא של לקוחות 

 

אני גם אוהבת לשלב בדף המידע על כל מוצר, אם זה אפשרי ומתאים, המלצות שונות שקשורות למוצר (למשל, אם זו חנות בגדים – למה הבגד מתאים, מה כדאי לשלב אתו ועוד …, אם זו חנות מזון – מתכונים עם המוצר, ערך תזונתי, למי מומלץ ולמי  אסור ועוד …)

הערה לגבי המחיר

בין אם תבחרו שרק אצור לכם את החנות, ובין אם תבחרו שגם אנהל אותה, יש לכם שתי אופציות מבחינת התשלום. האחת היא המחיר המלא שמופיע כאן, והאחרת להוריד 25% מהמחיר אבל לשלם לי 10% מההכנסות. 

במקרה שתבחרו בשיטה השנייה ותרצו הקמה בלבד, את העמלה תשלמו לי במשך שנה בלבד. אם תבחרו באופציה הזאת וגם שאנהל לכם את האתר, העמלה תשולם לאורך כל תקופת הקשר ביננו.

הערה לגבי יצירה בלבד

במקרה כזה לא תהייה הגבלה של כמות המוצרים, אלא אם תרצו שבשלב ההקמה גם אזין את המוצרים הראשונים.  במקרה כזה תהייה תוספת תשלום עבור כל מוצר שאזין, המחיר ייקבע בהתאם לרמת המורכבות

כמה זה יעלה לך?

חנות רגילה למוצרים פיסיים

הקמה

4,000 ש"ח

ניהול חודשי

3,000 ש"ח

חנות קטנה

הקמה

2,500 ש"ח

ניהול חודשי

1,500 ש"ח

חנות למכירות פומביות

הקמה

5,000 ש"ח

ניהול חודשי

4,000 ש"ח

חנות משולבת

הקמה

5,500 ש"ח

ניהול חודשי

4,000 ש"ח

הערה לימי הקורונה

המחירים שמופיעים כאן באתר נכונים לימים רגילים. בתקופה הקשה בה אנו נמצאים אני מקצצת את כל מחירי האתרים בחצי.

כל לקוח שיגיע אלי עד ה-8 ביולי 2020, יום הולדתי, ויתחייב לפחות ל-3 חודשים, אבל בהמשך נמשיך הלאה, המחיר הזול יישמר לו לעוד שנתיים. 

כל לקוח שיגיע אלי עד ערב ראש השנה 2020, ויתחייב לפחות לחצי שנה, אבל בהמשך נמשיך הלאה, המחיר הזול יישמר לו לעוד שנה. 

אם הקורונה תימשך מעבר לראש השנה, לקוח שיגיע אחרי, המחיר יעלה לו מיד כשתסתיים תקופת הקורונה.